Nikola Tesla u Ljekarni Pablo u Gospiću

15. srpnja 2022.

Jeste li znali da je svjetski velikan Nikola Tesla čak devet godina živio u Gospiću u zgradi u kojoj se danas nalazi Ljekarna “Pablo”? Lanac ljekarni Pablo je osnovan od strane JGL-a te je dio JGL grupe.

JGL Muzej farmacije je u suradnji s Institutom društvenih znanosti “Ivo Pilar”, područni centar Gospić obilježio tu važnu povijesnu činjenicu postavljanjem spomen-ploče Nikoli Tesli te uređenje

“Teslinog kutka” gdje se mogu saznati mnoge zanimljivosti vezane uz njegov život u Gospiću.

Upravo u toj kući se dogodio trenutak važan za cijeli svijet; kad je otac Milutin napokon dopustio mladome Nikoli da upiše studij tehnike.

Ostalo je povijest…