JGL Muzej farmacije na međunarodnom seminaru muzeja farmacije u Valenciji

25. svibnja 2023.

JGL Muzej farmacije je proteklih dana sudjelovao u međunarodnom seminaru naziva “The Hygiea legacy – Pharmacy museums and collections in Europe, Heritage, Identity and Memory”.

Naš su muzej predstavili voditelj muzeja Marin Pintur i članica Upravnog odbora JGL-a Eva Usmiani Capobianco, a projekt i predstavljanje JGL Muzeja farmacije je pobudio najviše interesa kod prisutnih.

Ovaj seminar je dio aktivnosti u sklopu projekta Aromas Itinerarium Sallutis – Europska ruta povijesnih ljekarni i ljekovitih vrtova koji će aplicirati na dobivanje statusa Kulturne rute vijeća Europe.

Trenutno sudionici projekta dolaze iz šest europskih zemalja (Španjolske, Hrvatske, Portugala, Švicarske, Italije i Rumunjske). Više o projektu se može doznati na webu https://aromassalutis.eu/hr/home-hr/ .