Srce stalnog postava JGL Muzeja farmacije

18. kolovoza 2021.

Uz brojne atrakcije u našem muzeju, oficina povijesne ljekarne iz prve polovice 20. stoljeća centralni je eksponat s atraktivnom zbirkom stojnica, bistama i jedinstvenom registarskom kasom kakvu sigurno niste imali priliku bilo gdje vidjeti. Pažnju će vam svakako privući i najstariji eksponat Muzeja farmacije – atraktivna stojnica za egipatsku pomast iz 1551. godine.

muzej jgl

Inače, ova povijesna ljekarna je do relativno nedavno bila u funkciji! Riječ je o ljekarni “Kolodvor” u Rijeci koja je djelovala do početka 2020.godine, a sada svojom ljepotom i elegancijom oduševljava sve posjetitelje JGL Muzeja farmacije.

Svaka stojnica je remek djelo sama po sebi, a u našoj oficine povijesne ljekarne se nalazi čak 461 primjerak!