JGL MUZEJ FARMACIJE DOMAĆIN MEĐUNARODNOG SKUPA “HYGEIA LEGACY”

13. ožujka 2024.

JGL Muzej farmacije je tijekom protekla dva dana bio domaćin drugog međunarodnog foruma „Hygeia Legacy“, edukativno-stručnog događaja realiziranog u suradnji sa španjolskom udrugom Aromas Itinerarium Salutis, Turističkom zajednicom Grada Rijeke, a uz podršku Ministarstva kulture i medija, Sveučilišta u Rijeci, Grada Rijeke i Muzeja grada Rijeke.

Ovaj značajan skup je okupio stručnjake iz povijesti farmacije, muzeologije, turizma i ljekovitog bilja iz čak 11 europskih zemalja, a sve u sklopu projekta „Europska ruta povijesnih ljekarni i vrtova ljekovitog bilja” koji je u procesu kandidature za dobivanje certifikata kulturne rute Vijeća Europe.

Sve informacije i aktivnosti vezane uz Europsku rutu povijesnih ljekarni i ljekovitih vrtova možete doznati na https://aromassalutis.eu/

Osim iznimno zanimljivih i edukativnih predavanja, kao i dogovaranja budućih suradnji, našim je dragim gostima organiziran i obilazak Rijeke, te Muzeja grada Rijeke, na čemu posebno zahvaljujemo Turističkoj zajednici Grada Rijeke i Muzeju grada Rijeke.